Wszystko co musisz wiedzieć wysyłając list do USA

List do USA i wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Coraz więcej osób decyduje się wyemigrować za granicę. Niektórzy wybierają bardzo odległe destynacje jak na przykład USA. Ktoś z Twoich bliskich również tam mieszka? Chcesz wysłać mu list, lecz nie wiesz jak to zrobić? To nic trudnego! Z nami dowiesz się co zrobić, aby wysłać list do USA szybko, prosto i tanio!

List do USA odpowiednio zaadresowany!

Kluczem do tego, aby list trafił do odbiorcy jest poprawne zaadresowanie go. Nie ma w tym nic trudnego choć u niektórych przerażenie budzi fakt, że wysyłka ma się odbyć poza granice kraju. Faktem jest, że popełnienie jakiegokolwiek błędu może skutkować tym, że list nigdy nie dotrze do adresata. Warto więc sprawdzić czy wszystkie elementy się zgadzają. 

Adresując kopertę musisz pamiętać o tym, że wszelkie zwroty grzecznościowe na niej zawarte powinny być w języku angielskim (Mr, Mrs, Miss). Adres amerykański również musi być zapisany w odpowiedniej kolejności. Najpierw numer budynku (nie dodajemy ukośników) a następnie nazwa ulicy. Później należy umieścić skrót ,,Apt” po nim symbol ,,#” a na końcu numer lokalu. Całość adresu musi być zapisany jednym ciągiem. Kod pocztowy oraz miejscowość podawana ma być w tym samym wierszu. Nie zapomnij umieścić skrótu od nazwy stanu w którym znajduje się dana miejscowość. Pod adresem należy zapisać nazwę państwa, która będzie zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Lewy górny róg podobnie jak w Polsce zarezerwowany jest dla zapisania adresu nadawcy. Najlepiej tuż pod nim zamieścić także nazwę kraju w wersji dwujęzycznej. 

Pakowanie listu do USA

List do USA pakuje się do koperty, która ma wymiary dopasowane do zawartości. Może być mniejsza lub większa. Oprócz listu możesz tam umieścić ważne dokumenty lub pocztówkę. Jeśli chcesz, to masz również możliwość włożenia do środka drobnych przedmiotów. Ich masa nie może przekraczać jednak 0,5 kg. Koperta jest odpowiednio zabezpieczona od wewnątrz folią bąbelkową dzięki czemu jej zawartość z pewnością nie ulegnie zniszczeniu. Maksymalne wymiary przesyłki mogą mieć format A4. W przypadku większych gabarytów nadawca będzie musiał nadać nie list a paczkę.

Nadawanie i dostawa listu do USA

To kiedy Twój list trafi do rąk odbiorcy zależy od kilku czynników. Pierwszy z nich dotyczy firmy kurierskiej na którą się zdecydujesz. Każda może mieć indywidualny czas dostawy. Większość jednak stawia na sprawną i szybką wysyłkę już od 3 do 7 dni roboczych. Drugi czynnik, który może zaważyć na czasie dostawy to kwestia przeprowadzenia koniecznej odprawy celnej. 

List do USA możesz nadać bez problemu zarówno pocztą, jak i korzystając z doświadczonych i sprawdzonych firm kurierskich. Kurier może odebrać list prosto z Twojego domu i dostarczyć go bezpiecznie wprost do rąk odbiorcy. Nie musisz martwić się żadnymi formalnościami! To idealna opcja dla osób ceniących swój czas.

Wysłanie listu za granicę nie wymaga specjalnych umiejętności. Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwieje wszelkie Twoje obawy i niepewności. To już czas, aby spróbować swoich sił i wysłać swój pierwszy list prosto do USA!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.