Wyślij swój pierwszy list do Anglii!

Wyślij swój pierwszy list do Anglii!

Szacuje się, że w Anglii mieszka około 700 tys. Polaków. Możliwe, że wśród nich są także Twoi znajomi lub bliscy. Chciałbyś im wysłać list jednak nie wiesz, jak to zrobić? Ilość rzeczy, o których musisz pamiętać, przyprawia Cię o zawrót głowy? Nie martw się, ten artykuł jest po to, aby Ci pomóc! Z nami bez problemu wyślesz swój pierwszy list do Anglii.

Jak zaadresować list do Anglii?

Już na pierwszy rzut oka widać duże różnice w liście zaadresowanym do odbiorcy mieszkającego na terenie Anglii. Ważne jest więc, aby dobrze umieścić wszystkie elementy tak, aby bez obaw list trafił do adresata. Wszystkie swoje dane zapisz w prawym górnym rogu koperty. Środek to miejsce przeznaczone na imię i nazwisko osoby, do której ma dotrzeć korespondencja. Jeśli chcesz, aby wszystko było zapisane równo, wystarczy, że zaznaczysz miejsce przecięcia przekątnych. Pisząc imię i nazwisko, nie możesz zapomnieć o zwrotach grzecznościowych. W Anglii do mężczyzn zwraca się Sir lub Mr, do kobiety posiadającej męża Mrs lub Ms, natomiast do panny Miss lub Ms. Są one niesamowicie ważne i szczególnie zwraca się na nie uwagę.

Pod danymi odbiorcy umieszcza się najpierw nazwę domu, po niej nazwę ulicy, a następnie dopiero numer domu. Poniżej musisz napisać nazwę zarówno miasta, jak i hrabstwa. Nie zapomnij o kodzie pocztowym oraz o nazwie kraju w języku angielskim. Jak się okazuje kod pocztowy to jedna z najważniejszych rzeczy, a literówka może doprowadzić do tego, że list nigdy nie dotrze do odbiorcy.

Pisząc list do Anglii, zapomnij o używaniu języka polskiego adresując kopertę. Niedopuszczalne jest także używanie wszelkiego rodzaju skrótowców w ojczystym języku.

Pakowanie listu do Anglii

Jeśli chcesz wysłać list do Anglii, musisz wybrać kopertę odpowiednich rozmiarów. Standardowo największa ma wymiar kartki A4. Jest jednak coś, o czym musisz wiedzieć. Wewnątrz twojej koperty nie mogą się znajdować żadne niedozwolone przedmioty. Jedyne co może się tam znaleźć to dokumenty bez jakiejkolwiek wartości handlowej. W przeciwnym razie, zamiast listu do Anglii musisz nadać tam paczkę. To niestety wiąże się z dodatkowymi opłatami. 

Nadawanie i dostawa listu do Anglii

To kiedy Twój list trafi do rąk adresata, nie zależy tylko od odległości dzielącej Polskę i Wielką Brytanię. Na czas dostawy wpływ ma między innymi firma kurierska, z której usług zamierzasz skorzystać. Większość z nich dba o szybką i bezproblemową wysyłkę, dzięki czemu Twój list może trafić do odbiorcy nawet na drugi dzień! Zazwyczaj realizacja wysyłki mieści się między 1 a 5 dniem roboczym. Czas dostawy może się jednak wydłużyć, gdy okaże się, że przesyłka musi przejść odprawę celną. 

List do Anglii możesz nadać na poczcie lub za pośrednictwem kuriera. Druga opcja nie wymaga od Ciebie wychodzenia z domu. Wybierz sprawdzoną firmę kurierską, która zajmie się bezpiecznym doręczeniem Twojego listu prosto do odbiorcy!

Mamy nadzieję, że ten artykuł nakreślił Wam najważniejsze rzeczy, o których musicie pamiętać, wysyłając swój pierwszy list do Anglii. Koniecznie sprawdźcie poprawność wszystkich elementów, bo od tego w dużej mierze zależy czy korespondencja dotrze do Waszych bliskich!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.