list do francji - wszystko, co najważniejsze

Jak wysłać list do Francji?

Ceny przesyłek międzynarodowych oferowanych przez firmy kurierskie często są wysokie. Warto jest dowiedzieć się, jakie są alternatywy dla firm oraz kto oferuje najkorzystniejszą cenowo formę wysyłki.

List do Francji — od czego zależy jego cena?

Ceny listów i paczek zależą od wielu rzeczy. Najważniejsza jest wielkość i waga przesyłek. List do Francji nie powinien ważyć więcej niż 0,5 kg, a przesyłki listowe nie mogą przekraczać 2 kg. Oprócz tego wpływ na cenę mają również usługi dodatkowe — ubezpieczenie oraz ekspresowe doręczenie.

Ekonomiczny list do Francji można wysłać już od 5 zł, priorytetowy od 6 zł, a polecony priorytetowy od 16 zł. Najwięcej kosztuje wysyłka pocztą przesyłki listowej priorytetowej o masie 2 kg — ponad 64 zł. Droższe są przesyłki priorytetowe z zadeklarowaną zawartością — ich ceny zaczynają się od 19,9 i są uzależnione od wartości przesyłki. Im cenniejsza przesyłka, tym kwota wysyłki jest wyższa.

Wśród firm kurierskich koszty wysyłki paczki zaczynają się od 52,8 zł, a najdroższe mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Jednak najwyższe kwoty dotyczą paczek o masie powyżej 30 kg z wybraną dostawą w trybie ekspresowym.

Jak długo idzie list do Francji?

W zależności od firmy kurierskiej różni się czas, w którym list do Francji ma dotrzeć do adresata. Wybierając list polecony priorytetowy, przesyłka powinna być u odbiorcy trzeciego dnia od nadania.

W przypadku kurierów zależy to od trybu wysyłki. Przesyłki wysyłane w standardowym trybie doręczenia trafiają do odbiorcy w 5 dni roboczych. Listy do Francji z wybraną dostawą w trybie ekspresowym powinny dojść do adresata w czasie od 2 do 3 dni roboczych. Są firmy kurierskie, które oferują wysyłkę w 2-4 dni robocze w trybie zwykłym, a w trybie z przyspieszonym doręczenie może dojść nawet w jeden dzień od nadania. Należy pamiętać, że jest to czas sugerowany przez firmę. Może on ulec zmianie przez niespodziewane wydarzenia lub opóźnienia w firmie kurierskiej.

W co zapakować list do Francji?

List do Francji powinien być zapakowany w kopertę. Warto wybierać koperty, które dodatkowo są wzmocnione folią bąbelkową. Takie koperty są bardziej odporne na uszkodzenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Kiedy papierowa warstwa ulegnie uszkodzeniu, zawartość paczki dalej będzie chroniona przez folię bąbelkową. W takich kopertach warto jest wysyłać dokumenty.

Jak zaadresować list do Francji?

Adresowanie listów zagranicznych wygląda bardzo podobnie jak listów wysyłanych na terenie kraju. Najważniejsza jest znajomość dokładnych danych odbiorcy. Należy zadbać o prawidłową kolejność umieszczania danych na kopercie.

W lewym górnym rogu jest miejsce na dane nadawcy. Wpisywane są one w trzech linijkach: najpierw imię i nazwisko, następnie adres, a w ostatniej linijce kod pocztowy, miejscowości oraz kraj. Dane adresata należy zapisać podobnie. W pierwszej linijce imię i nazwisko, a w kolejnych adresy. Warto pamiętać, aby adres nie przekraczał sześciu linijek, a w jednej linijce powinno być nie więcej niż 38 znaków.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.