Do której pracuje kurier

Do której pracuje kurier?

Przesyłki kurierskie cieszą się ogromną popularnością. Wiele osób wybiera jako formę dostawy kuriera, dzięki czemu paczka zostaje doręczona pod same drzwi. Jest to duże udogodnienie, nie trzeba wychodzić z domu, tracić czasu i pieniędzy na dojazdy. Pojawia się jednak pytanie, do której pracuje kurier, bo przewoźnicy zdają się jeździć od świtu do zmierzchu.

Samochody kurierskie można zauważyć nawet w weekendy. Godziny pracy przewoźników są bardzo zróżnicowane. Każdy ma nieco inne pory rozwożenia paczek. Warto mieć to na uwadze przy wyborze firmy kurierskiej. Oczywiście podawane przez przewoźników godziny są zawsze orientacyjne i zależne od wielu czynników.

Czy wiesz, do której pracuje kurier?

Kurierzy rozwożą paczki od rana do późnych godzin wieczornych. Niektórzy przewoźnicy umożliwiają nawet wybranie optymalnej pory dostarczenia przesyłki. Można zaznaczyć w formularzu godziny poranne, popołudniowe lub wieczorne. Duży wpływ na godzinę doręczenia paczki ma pora złożenia zamówienia.

Jeśli ktoś zastanawia się, do której pracuje kurier, to niestety trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zgodnie ze standardowym czasem pracy przewoźnicy działają od 8:00 do 18:00, ale ze względu na ogromną liczbę przesyłek czas ten jest nierzadko wydłużony do nawet 20:00. Trzeba też pamiętać o tym, że w wielu przypadkach kurierowi ciężko zastać odbiorcę przesyłki w godzinach przedpołudniowych ze względu na to, że znajduje się on najczęściej w pracy.

Łatwo domyślić się, że największa liczba paczek trafia w ręce odbiorców w godzinach popołudniowych. Jeśli ktoś nie chce mieć pozostawionego awizo, to warto mieć kontakt do kuriera odpowiedzialnego za doręczenie przesyłki. Bardzo pomocne są także wiadomości SMS, w których znajduje się planowany termin dostarczenia paczki. Nie brakuje również kurierów, którzy dzwonią do klientów i pytają, czy są w stanie odebrać w danym momencie paczkę.

Informują o orientacyjnym czasie przyjazdu. Jest to ogromne ułatwienie dla obu stron. Klient nie musi czekać niecierpliwie przez kilka godzin na kuriera, a przewoźnik ma możliwość bezproblemowego doręczenia paczki do adresata i nie musi robić tego ponownie kolejnego dnia roboczego.

Do której pracuje kurier? Kiedy można się spodziewać paczki?

Do wyboru jest wiele firm kurierskich, więc każdy znajdzie dla siebie odpowiedniego przewoźnika. Warto mieć na uwadze, do której pracuje kurier, aby móc łatwiej zaplanować swój plan dnia. W przypadku kurierów DPD najczęściej dostarczenie paczki ma miejsce w godzinach od 8:00 do 18:00. Jeśli ktoś regularnie zamawia paczki i wybiera przewoźnika DPD, to szybko zorientuję się, w jakich mniej więcej godzinach może spodziewać się przesyłki u siebie. Kurierzy DPD najczęściej mają stałą trasę, co dla klienta jest sporym ułatwieniem.

W przypadku firmy DHL będzie to już nieco bardziej skomplikowane. Trudniej przewidzieć godzinę doręczenia paczki. wynika to z tego, że pracują o na trzy zmiany. Paczki są dostarczone do południa, potem można się ich spodziewać między 18:00 a 22:00. Jest jeszcze trzeci wariant godzinowy, czyli do końca dnia roboczego.

W przypadku firmy GLS kurierzy dostarczają paczki do 17:00, to samo dotyczy przewoźnika InPost.

Kurierzy FedEx rozwożą przesyłki w godzinach od 8:00 do 18:00.

Natomiast firma UPS doręcza paczki od 9:00 do 19:00. W jej przypadku można liczyć na stały kontakt z kurierami, nie ma problemu z ustaleniem dokładnej godziny doręczenia. Coraz więcej firm przewozowych wysyła na telefonu odbiorcy wiadomość tekstową z numerem do osoby odpowiedzialnej za dostarczenie jej przesyłki.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.