gls czas dostawy

GLS czas dostawy – co warto wiedzieć?

Na XXI wiek przypadł ogromny rozwój usług kurierskich. W zabieganym świecie coraz mniej osób ma czas na robienie zakupów stacjonarnie. Z pomocą przyszedł więc Internet. Dzięki niemu ludzie masowo robią zakupy w przestrzeni wirtualnej z dostawą do domu. Jest to dla nich bardzo wygodna opcja, która sprawia, że kurierzy mają pełne ręce roboty. To jednak nie oznacza, że pracują mniej efektywnie! Z GLS czas dostawy jest naprawdę krótki, a wynika to z dużego profesjonalizmu i dobrej organizacji pracy. W naszym artykule przedstawiamy, jakie korzyści niesie za sobą wybór dostawy z GLS!

Kurier GLS – czyli wszystko na temat dostaw

Kurierzy każdego dnia dążą do tego, aby Wasze paczki jak najszybciej trafiły do celu. Niestety, czasami na ich drodze pojawiają się różne przeszkody, na które oni sami nie mają wpływu. Dostawa przesyłek to dość skomplikowany proces, którego płynność może zależeć od wielu istotnych czynników. Duże znaczenie ma odległość, jaką musi przebyć paczka od punktu A do punktu B. W obrębie naszego kraju takie trasy są pokonywane samochodem dostawczym, a to oznacza, że czasami nie ma się wpływu na zdarzenia losowe. Mamy tu na myśli różnego rodzaju wypadki lub korki na drogach, które sprawiają, że czas dostawy może się opóźnić.

Zastanawiasz się, czy wybrany przez Ciebie kurier GLS to dobry wybór na szybką dostawę do domu? Zdecydowanie tak! Kurier GLS zawsze stara się sprostać oczekiwaniom klientów zapewniając im ekspresową dostawę, dzięki wykorzystaniu automatycznych sortowni oraz przeszkolonego personelu. Takie rozwiązanie sprawia, że paczki najczęściej następnego dnia roboczego trafiają do odbiorców. 

Czy paczka wysłana z GLS może być wcześniej?

Paczka dostarczona w tym samym dniu? W GLS to naprawdę możliwe! W tym celu klienci mają do dyspozycji dwie możliwości. Jeśli wybierzesz opcję GLS Express przygotowana paczka zostanie dostarczona do Ciebie jeszcze tego samego dnia! Możesz także skorzystać z opcji dostarczenia przesyłki w sobotę, dzięki czemu nie musisz czekać całego weekendu, aby dopiero w poniedziałek móc cieszyć się swoim nowym nabytkiem. Ta usługa, mimo że jest niezwykle pomocna niestety obowiązuje tylko w niektórych regionach, o czym warto pamiętać, składając zamówienie.

GLS czas dostawy a odległość

Kurier GLS znany jest z naprawdę szybkiej realizacji zleceń. Paczki najczęściej docierają do odbiorców na terenie Polski już kolejnego dnia roboczego. Niestety w przypadku przesyłek zagranicznych czas ten zazwyczaj jest już dłuższy. Wszystko zależy od tego, jak daleką drogę musi pokonać Twoja paczka. Z reguły jest tak, że im dalej, tym dłużej trzeba na nią poczekać. Przykładowo paczka na trasie Polska-Niemcy może być dostarczona już w ciągu 2 dni roboczych. Inaczej wygląda to choćby z przesyłkami do Francji. W tym przypadku taka odległość zwiększyła czas dostawy do 3-4 dni roboczych.

Pamiętajcie, że ostatecznie to, kiedy dotrze Wasza paczka zależy także od tego czy kraj, do którego ją wysyłacie jest w Unii Europejskiej. Jeśli nie, to w GLS czas dostawy może się różnić z uwagi na konieczność przeprowadzenia odprawy celnej.

Co dziś dostarczy Twój ulubiony kurier GLS?

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.