list do chin od a do z

List do Chin od A do Z

Powszechny dostęp do Internetu, posiadanie laptopów i smartfonów, wszystko to sprawia, że można w każdej chwili skontaktować się z osobą na drugim końcu świata. Czasem jednak trzeba przesłać coś w formie papierowej, trzeba wysłać list.

List do Chin

Po co ktoś miałby wysyłać list do Chin? Tylko osoba, która zupełnie nie orientuje się w realiach dzisiejszego świata, mogłaby zadać takie pytanie. List do Chin może zostać wysłany w celach biznesowych lub prywatnych bądź też w celach urzędowych. Europa i Chiny kontaktują się ze sobą w różnych sprawach. Młodzi ludzie wyjeżdżają do Chin, aby studiować, przede wszystkim filologię chińską i kierunki biznesowe. W Chinach jest także wiele korporacji, gdzie można znaleźć interesującą posadę. Czasem nie trzeba nawet znać języka chińskiego. Pojawia się zatem konieczność wysłania do Chin różnych dokumentów. Dzisiaj przyjaźń nie zna granic, dlatego też posiadanie przyjaciela w Chinach jest czymś zupełnie normalnym dla niektórych Europejczyków. Czasem do tego przyjaciela pisze się papierowy list.

Ile kosztuje wysłanie listu do Chin?

Cena listu do Chin zależy od jego wagi. Za najlżejszy list trzeba zapłacić mniej niż 20 złotych, a za najcięższy nawet 100 złotych. List nie powinien ważyć więcej niż 2 kilogramy. Oczywiście mowa tutaj o liście poleconym priorytetowym. Do tego można dodać także potwierdzenie, że adresat odebrał list. Wtedy nadawca otrzymuje zwrotną kartkę z podpisem odbiorcy. Co jest najważniejsze dla nadawcy w przypadku wysyłania listów za granicę? Niezawodność i czas. Im szybciej tym lepiej. Równie ważna jest jednak niezawodność usługodawcy. List powinien dotrzeć w nienaruszonym stanie.

Jak długo idzie list do Chin?

Dla nadawcy bardzo ważne jest, aby list jak najszybciej dotarł do adresata. Zazwyczaj w regulaminie usługodawcy, kuriera, poczty, jest wyraźnie napisane, po ilu dniach maksymalnie adresat musi otrzymać przesyłkę. Jeśli chodzi o Chiny jest to zwykle 5 dni roboczych od nadania. Można zatem spodziewać się, że list zostanie wysłany drogą lotniczą. Jest to najszybsza droga. Kiedy sytuacja jest podbramkowa i nadawcy bardzo zależy na czasie trzeba poszukać takiego usługodawcy, który zobowiąże się do dostarczenia listu w jak najkrótszym czasie. Warto wiedzieć, jakie nadawca ma prawa i co może zrobić w sytuacji, kiedy termin ten nie zostanie dotrzymany. Na skutek niedotrzymania terminu można bowiem mieć poważne kłopoty na przykład z różnymi urzędami.

W co należy zapakować list do Chin?

Każdy list powinien być zapakowany w kopertę. Kopertę można nieco usztywnić, aby zabezpieczyć przesyłane dokumenty. Jeśli jednak ktoś chce wysłać dokumenty w kartonie, nie można tej przesyłki nazwać listem. Generalnie list nierozerwalnie wiąże się z kopertą. Z roku na rok do Chin wysyłanych jest coraz więcej listów z Europy. Kontakty Europejczyków z Chinami są coraz częstsze, zacieśniają się z miesiąca na miesiąc. Można spodziewać się, że taka sytuacja się utrzyma. Oby każdy list do Chin doszedł w stanie idealnym, jak najszybciej od nadania.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.