list do kanady od a do z

List do Kanady – wszystko, co musisz wiedzieć

Bez wątpienia, wysyłanie listów międzynarodowych może okazać się bardzo problematyczne i przysporzyć nam wielu kłopotów. Jeśli wysyłamy listy z Polski do krajów należących do Unii Europejskiej, sprawa jest całkiem prosta, ponieważ kraje te mają w większości ujednolicone przepisy dotyczące wysyłek oraz dostarczania listów międzynarodowych.

Sprawa zaczyna się komplikować, gdy potrzebujemy wysłać list do któregoś z krajów za oceanem np. Kanady. Zastanawiasz się, jakie przepisy funkcjonują w tym kraju oraz jak wysłać list i mieć pewność, że dotrze nienaruszony oraz we właściwym czasie do odbiorcy? Koniecznie zapoznaj się z informacjami poniżej, w których znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie.

O czym musisz pamiętać, wysyłając list do Kanady?

Wysyłasz list do Kanady? Jest kilka istotnych spraw, o których musisz pamiętać! Po pierwsze dokładnie zapoznaj się zasadami adresowania listów w danym kraju, ponieważ dobrze zaadresowany list znacznie ułatwia sprawne i szybkie sortowanie poczty na każdym z etapów podróży. Pamiętaj również o tym, aby w adresie zawrzeć informację na temat kraju nadawcy i odbiorcy. Po drugie musisz wiedzieć, że czas dostarczenia listów jest różny i w głównej mierze zależy od przewoźników. Najczęściej listy priorytetowe docierają do odbiorcy w około 3-4 dni robocze, jednak zdarza się, że czas w jakim list zostanie dostarczony może się wydłużyć nawet do 8 dni roboczych, jeśli chcemy go dostarczyć do mniejszych, bardziej odległych miejscowości.

Trzeba wziąć pod uwagę, że firmy kurierskie często podają jedynie orientacyjny czas dostawy, zastrzegając, że może on ulec wydłużeniu, więc tak naprawdę nie dostajemy od nich gwarancji dostawy w danym terminie. Z tego powodu warto wysłać pilny list do Kanady parę dni wcześniej, aby mieć pewność, że dotrze do odbiorcy we właściwym czasie. Kolejną kwestią jest sposób pakowania listów. Powinien być on dobrze zabezpieczony, aby nie uległ zniszczeniu w transporcie, ponieważ czeka go wyjątkowo długa podróż.

Warto zapakować go w porządną, najlepiej nieprzemakalną kopertę, która zabezpieczy ważne dokumenty znajdujące się w środku. Dodatkową opcją, o której należy pomyśleć, jest również wykupienie ubezpieczenia, jeśli wysyłamy kosztowne rzeczy, bądź wartościowe dokumenty. Wielu przewoźników daje również możliwość śledzenia paczki, dzięki czemu na bieżąco otrzymujemy informację na temat miejsca, w jakim aktualnie znajduje się nasz list.

Na jakie koszty musimy się przygotować, wysyłając list do Kanady?

Koszt wysłania listu do Kanady w głównej mierze uzależniony jest od przewoźnika oraz wagi przesyłki. Przykładowy koszt wysłania listu poleconego (do 100g) Pocztą Polska do krajów Ameryki Północnej wynosi 18,90zł. Wysyłając list do Kanady możemy również skorzystać z takich przewoźników jak: FedEx, DPD, UPS, TNT. Ceny za wysyłkę listów u różnych przewoźników bardzo się różnią z tego też powodu warto przed wysłaniem listu odwiedzić strony, na których możemy porównać aktualne ceny przewoźników i wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.